Xiao Long Bao
Pierożki w formie sakiewki z delikatnego i cienkiego ciasta, wypełnione aromatycznym farszem na bazie tradycyjnego bulionu.
Pochodzą z szanghajskiej dzielnicy Jiading. Aby dopełnić ich smaku polej pierożki czarnym octem ryżowym z kawałkami imbiru lub olejem chili.
Jiaozi
Pierogi z pszenicy i wody. Cienkie jak papier, delikatne i przejrzyste. Jak bryza znad rzeki czarnego smoka.
Jiaozi charakteryzują się delikatnym i cienkim ciastem stworzonym z połączenia najprostszych składników – mąki pszennej i wody. Farsze przygotowane wyłącznie przy użyciu oryginalnych przypraw chińskich sprawiają, że po ich skosztowaniu przenosimy się wprost na ulice Harbinu.
Baozi
Ulubione bułeczki w Chinach, serwowane jako codzienna przekąska lub kluczowy składnik śniadań. Poza tym jest to bao z nadzieniem, tylko udaje pieroga.
Baozi, lub po prostu bao, to drożdżowa bułeczka wypełniona farszem, który różni się w zależności od regionu, z którego pochodzi. Nadzienia z grillowaną wieprzowiną char siu oraz z warzywami królują w Kantonie. Baozi przygotowuje się na parze i podaje w tradycyjnych bambusowych koszach. Produkt głęboko mrożony. Nie zamrażać powtórnie. Przechowywać w zamrażarce w temperaturze nie wyższej niż -18° C
Har Gow
Klasyczna kantońska przekąska o pofałdowanym jak jedwab cieście, które w trakcie gotowania na parze staje się przezroczyste. Słowo „har gow” po kantońsku oznacza także suknię ślubną.
W skład ciasta wchodzi skrobia pszenna i ziemniaczana. Składniki te powodują, że podczas gotowania na parze ciasto pierożka har gow staje się przejrzyste i kleiste, odkrywając swoje nadzienie na bazie krewetek, pędów bambusa, wieprzowiny lub innych orientalnych dodatków.
Gua Bao
Puszysta drożdżowa bułeczka do odgrzania na parze. Wyjechawszy z pieców prowincji Fujian bułeczki bao zawładnęły talerzami od Singapuru po japoński streetfood.
Pojedyncza bułeczka najczęściej jest lekko spłaszczona i posiada poziomy fałd, który po otwarciu wygląda jak miejsce przecięcia. Można je łączyć z różnymi dodatkami – zarówno roślinnymi jak i mięsnymi. Absolutny klasyk to bao z długo pieczonym boczkiem lub panierowanym bakłażanem w słodko-pikantnym sosie hoisin, ze świeżą kolendrą i siekanymi orzeszkami ziemnymi.
Udon
Gruby, miękki i sprężysty makaron. Powszechnie kojarzony z Japonią, gdzie dotarł z Chin.
Podlej bulionem lub sosem, dodaj ulubione składniki i rozpłyń się w chmurce japońskiego comfort foodu. Na ciepło docenisz go zimą, na zimno – latem.
Ramen
Tradycyjny japoński makaron oraz powód dla którego polska młodzież wychodząc od babci idzie prosto do ramen shopu.
Nasze najlepsze kluski lepimy z japońskiej mąki Nisshin Seifun, soli i wody alkaicznej. Jedząc ramen należy siorbać i mlaskać.
Sosy
Azjatyckie sosy, octy i oleje smakowe. Absolutna podstawa, bez nich nawet nie podchodź do kuchni.
Farsze
Przepyszne nadzienia do pierogów i bułeczek, które przyrządzamy od podstaw według oryginalnych receptur. Gotowane lokalnie, z najwyższej jakości składników sprowadzanych z Azji.
Dodatki
Wszystko, co przydaje się do wyserwowania azjatyckich klusek i przekąsek. A także to, bez czego nie obejdzie się podczas ich jedzenia.